وکیل زاده در نشست صدا و سیما: فضای کسب و کارهای اینترنتی شفاف‌ و قابل نظارت است

۱۴۰۱/۰۶/۲۰
فرشاد وکیل‌زاده رئیس اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی با حضور در صدا و سیما، در اعتراض به گزارشی که موجب بی اعتمادی نسبت به کسب و کارهای فعال در فضای مجازی شده بود، گفت: در کسب و کارهای مجازی شفافیت و امکان رصد فعالیت ها و رعایت موارد قانونی نسبت به فضای حقیقی بیشتر است. 
وی با بیان آنکه در این فضا نیز تخلفاتی بروز می کند از مردم خواست صرفا از کسب و کارهای مجازی که دارای پروانه کسب صنفی و اینماد هستند، خرید اینترنتی داشته و در خریدهایی که از بستر شبکه های اجتماعی و پیام رسان انجام می دهند، بسیار مراقب باشند، زیرا عمده تخلفات در این بخش بوده و رسیدگی به مشکلات و شکایات این بخش نیز به مراتب سخت تر و زمان برتر می باشد.
رئیس اتحادیه در این نشست ضمن تشریح روال ثبت و پیگیری شکایات در اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، اعلام کرد علاوه بر اینکه این پروسه بصوت آنلاین و خیلی راحت می باشد، فرآیند رسیدگی سریع‌تر و دقیق تر انجام می‌شود.
وی در خصوص شناسه‌دار شدن کالاها برای جلوگیری از عرضه کالای قاچاق عنوان کرد: درج شناسه کالا در فضای مجازی از دو سال گذشته شروع شده و بتدریج در حال تکمیل می باشد و در مقایسه با فروشگاه‌های حقیقی کامل‌تر پیاده سازی گردیده است.
وکیل زاده در ادامه افزود به عنوان مثال اگر شما وارد بازارهای سنتی شوید به راحتی به کالاهای قاچاق دسترسی دارید ولی در فروشگاه‌های معتبر مجازی به ندرت کالای قاچاق و یا کالایی بدون شناسه، بدون گارانتی و یا با گارانتی متفرقه مشاهده می‌کنید و دلیل آن نیز آن است که این بستر بصورت شفاف در دسترس و قابل نظارت است.

جهت مشاهده ویدئو کامل می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
https://www.iribnews.ir/00EqkD