پذیرش اطلاعات مورد نیاز جهت محاسبه سهمیه سوخت ناوگان صرفا از طریق وب سرویس امکان پذیر است

۱۴۰۰/۰۷/۰۶
پذیرش اطلاعات مورد نیاز جهت محاسبه سهمیه سوخت ناوگان صرفا از طریق وب سرویس امکان پذیر است

مرتضی ضامنی مدیر عامل و مدیر اجرایی سامانه مشترک اطلاعات سفر( سماس) طی نامه ای به اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی اعلام کرد: 
پیرو نامه شماره 1400/270 مورخ 1400/03/10 و پیگیری های صورت گرفته در خصوص برقراری ارتباط بر خط با سامانه سماس به آگاهی می‌رساند;
علیرغم تحویل کلیه اطلاعات مورد نیاز سامانه مطابق با سند سرویس اتصال آن در تاریخ 1400/03/10، اما تاکنون نسبت به ارسال بر خط اطلاعات اقدامی صورت نگرفته است. 

مدیرعامل سامانه مشترک اطلاعات سفر در ادامه با بیان اینکه با توجه به فراهم بودن کلیه زیرساخت‌های مورد نیاز  و انجام اقدامات لازم جهت تبادل سیستمی اطلاعات، از این پس اطلاعات مورد نیاز برای محاسبه سهمیه سوخت ناوگان صرفا به صورت وب سرویس دریافت میگردد و پذیرش اطلاعات خارج از چارچوب تعریف شده امکان پذیر نمی‌باشد .
وی ادامه داد : به منظور پیشگیری از وقوع هرگونه خللی در مسیر تخصیص سهمیه سوخت و به تبع آن ایجاد نا‌رضایتی در رانندگان و همچنین تسریع در فرآیند انجام استعلام ها و محاسبه سهمیه اقدامات لازم را به عمل آورید. 

شایان ذکر است به منظور محاسبه سهمیه عملکرد شهریور ماه 1400/05/21 تا 1400/06/20 ناوگان زیر مجموعه نیز، لازم است اطلاعات این ناوگان جهت بارگذاری و محاسبه اعتبار سوخت در اسرع وقت از طریق وب‌سرویس به سامانه مشترک اطلاعات سفر ارسال گردد.