منتظر سازمان تامین اجتماعی برای بیمه‌ی شاغلین در کسب‌وکارهای مجازی هستیم

۱۳۹۷/۱۱/۰۹

"رضا الفت نسب" در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا، پیرامون پاسخ سرپرست سازمان تامین اجتماعی به خبرنگار سیتنا در نشست خبری امروز (دوشنبه) در خصوص وضعیت بیمه در کسب‌وکارهای اینترنتی گفت: زمانی که مرحوم نوربخش در سازمان تامین اجتماعی حضور داشتند، جلسات متعددی برقرار و مشخص شد رابطه‌ی کارگری و کارفرمایی در یک سری مشاغل من‌جمله تاکسی‌های آنلاین برقرار نمی شود؛ چراکه این افراد غالبا شاغل هستند و به طور دائم در این شغل حضور ندارند.

وی، ادامه داد: نهایتا این موضوع به دستورالعملی تبدیل و منتشر شد و در شهریور ماه  سال جاری آقای زدا برای کل کشور ابلاغ کردند و مقرر شد سازوکاری چیده شود و افراد از طریق اتحادیه‌ی کسب و کارهای مجازی که متولی فعالیت‌های صنفی در فضای مجازی است، مراجعه کنند و همچنین بحث بیمه به صورت توافقی انجام شود.

سخنگوی اتحادیه‌ی کسب‌وکارهای مجازی ایران، اظهار کرد: در سایت اتحادیه اقدامات لازم را انجام دادیم، فراخوان انجام شده و منتظر سازمان تامین اجتماعی هستیم که متاسفانه پاسخ تلفن ما را هم نمی‌دهند، گویا بعد از فوت آقای نوربخش شیوه‌ی ارتباطی آقای زدا تغییر کرده است.

الفت نسب، افزود: تاکسی‌های آنلاین بحث مهمی برای سازمان تامین اجتماعی بود که پیش بردیم. سرپرست سازمان تامین اجتماعی، بحث معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را گفتند که این سازمان دولتی به استارت آپ‌ها مخصوصا تاکسی‌های اینترنتی کمک‌های خوبی کرده اند و متولی نیستند بلکه سازمانی هستند که فرایندهای مختلف کسب‎و‌کارها در دولت را تسهیل می‌کنند.