جلسه رسیدگی به مشکلات کسب و کارهای آنلاین در معاونت حقوقی رئیس جمهور

۱۳۹۷/۰۹/۲۵
در پیگیریهای انجام شده توسط اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی از معاونت حقوقی رییس جمهور، جلسه رسیدگی به مشکلات استارت آپ های آزمایش آنلاین،اسپات غرب و شرکت ماکسیم در کارگروه بررسی موانع کسب و کارها برگزار شد.
در این جلسه که با حضورنمایندگان و اعضاء کارگروه برگزار شده بود موارد مورد اشاره اتحادیه بررسی شد و مقرر شد نسبت به نامه نگاری با فرمانداری ها و استانداری ها جهت ممانعت از پلمپ دفاتر شرکت های حمل و نقل آنلاین و جابه جایی هوشمند اقدام شود . همچنین قرار شد در جلسه بعدی نماینده وزارت بهداشت حضور یابد تا موضوع  استارت آپ آزمایش آنلاین مورد پیگیری قرار بگیرد.
کارگروه رفع موانع استارت آپ ها  سال گذشته با مصوبه هیات دولت تشکیل شد، در این کارگروه معاونت حقوقی رییس جمهور به عنوان رییس معاونت علمی رییس جمهور و وزیر ارتباطات به عنوان اعضاء کارگروه هستند  و قرار است مشکلات کسب و کارهای آنلاین و استات آپ ها در این کارگروه مورد بررسی قرار گیرد و قرار است اگر نهادهای دولتی بخواهند از کسب و کاری شکایتی شود قبل از شکایت اعلام شود .تا در این کارگروه مورد بررسی قرار گیرد و ادارات سازمانهای دولتی ملزم شده اند تا از شکایت بر علیه کسب و کارها قبل از اعلام به کارگروه خودداری شود.