با تلاش اتحادیه کسب و کارهای مجازی سایت های تبلیغاتی رفع فیلتر میشوند

۱۳۹۷/۰۴/۳۰
پیرو جلسه امروز دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد با نماینده اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی، مقرر شد شرکت‌های فعال در زمینه تبلیغات آنلاین که از اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی مجوز خود را دریافت نمایند با شرایط تسهیل شده اقدام به دریافت تائیدیه از وزارت ارشاد شده و بدون هیچ مشکلی فعالیت خود را انجام دهند.

رضا الفت‌نسب سخنگوی این اتحادیه با اعلام این خبر در خصوص رفع فیلتر سایتهای تبلیغات آنلاین به پیوست گفت: « در حال پیدا کردن اسامی شرکت‌های تبلیغات آنلاینی هستیم که سایت آنها فیلتر شده است. امروز لیست این اسامی را در نامه‌ای به وزارت ارشاد ارسال می‌کنیم تا آنها نیز به دادستانی اعلام کنند این افراد تاییدیه لازم را دریافت کرد‌ه‌اند. ارشاد اعلام کرد دستور فیلترینگ از سمت آنها نبوده و آنها صرفا ملزم به ارائه گزارش به درخواست مقام قضایی بوده اند. ما  رونوشت همین نامه را به دادستانی ارسال خواهیم کرد و با آنها حتما هماهنگی لازم را انجام می‌دهیم تا اگر دغدغه نظارتی دارند مطمئن باشند اتحادیه بحثهای نظارتی را طبق آیین‌نامه‌های موجود رعایت خواهد کرد.»

الفت نسب در خصوص روند این نظارت توضیح داد: « یکی از شروط این است که افرادی می‌توانند تبلیغ کنند که دارای یک مجوز باشند. به طور مثال اگر فردی محصولات دارویی و یا بهداشتی را می‌خواهد تبلیغ کند باید مجوز بهداشت آن کالا چک شود. ما قطعا در سیستم بازرسی خود این موارد را اعمال می‌کنیم.»

به گفته سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی: «تاکنون فیلد تبلیغات در فضای مجازی در سامانه تبلیغاتی وزارت ارشادفعال نبوده است و مقرر شد این فیلد امروز به عنوان یک رسته تخصصی در این سامانه ایجاد شود. شرکت‌های تبلیغاتی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند در این رسته تخصصی قرار میی‌گیرند و براساس مواد ۹۰ و ۹۱ قانون نظام صنفی نظارت صنفی آنها بر عهده اتحادیه خواهد بود.»