خدمات بیمه تکمیلی برای شرکت‌های دانش‌بنیان کل کشور

۱۳۹۷/۰۱/۲۶
دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، از ارایه خدمات بیمه درمان تکمیلی به شرکت‌های دانش‌بنیان در کل کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، سید محمد صاحبکار خراسانی" دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری " با اشاره به اهمیت سرمایه های انسانی در شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: مهم‌ترین دارایی شرکت‌های دانش‌بنیان، نیروی انسانی آن ها است و از مواردی که می تواند موجب افزایش رضایت مندی و حفظ نیروی انسانی فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان شود، ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی به افراد فعال در این شرکت‌ها است.
دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی افزود: در حال حاضر با توجه به مقررات و هزینه های موجود، بسیاری از شرکت های کوچک و متوسط توانایی ارایه این خدمات را به کارکنان خود ندارند.
صاحبکار افزود: تدوین و اجرای برنامه‌های حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های معاونت علمی و فناوری است و بر این اساس، ایجاد سازوکار مناسب برای رفع این مشکل در دستور کار شبکه نوآوری تهران قرار گرفت و ارایه خدمات بیمه درمان تکمیلی، به‌صورت آزمایشی در دی‌ماه سال 1396 برای شرکت‌های مستقر در استان تهران اجرایی شد که 540 نفر تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند.
وی افزود: با توجه به استقبال شرکت‌ها، در سال 1397 این خدمات به همه شرکت‌های دانش‌بنیان در همه استان‌های کشور ارایه می‌شود.
رییس مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: ازآنجا که انعقاد این قرارداد به‌ صورت تجمیعی خواهد بود، محدودیتی برای تعداد کارکنان شرکت‌ها وجود ندارد و نرخ حق بیمه هم کاهش‌یافته است.
عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان پس از ثبت‌نام در سامانه شبکه نوآوری تهران (www.Tinet.ir) می‌توانند تقاضای خدمات بیمه درمان تکمیلی را برای خود و اعضای خانواده‌ در این سامانه از تاریخ 28 فروردین لغایت 15 اردیبهشت 1397 ثبت کنند.
مدت ‌زمان ارایه خدمات بیمه درمان تکمیلی، یک سال است که از اردیبهشت سال 1397 شروع خواهد شد و متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط و تعرفه‌های بیمه، می‌توانند به سامانه شبکه نوآوری تهران(www.Tinet.ir) و یا سامانه شرکت‌های دانش‌بنیان (www.Daneshbonyan.ir) مراجعه کنند.