به دنبال راهکاری برای دغدغه های مالیاتی کسب و کارهای اینترنتی

۱۳۹۷/۰۱/۲۲
جلسات متعددی در طی دیروز و امروز با صاحبان فروشگاه و تاکسی های مجازی برای شناسایی مشکلات اینترنتی در اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، در طی دو روز جلسات متعددی پیرامون بررسی مشکلات و دغدغه های مالیاتی کسب و کارهای اینترنتی تشکیل شد. مالکان کسب و کارهای اینترنتی مشکلات مالیاتی خود را بیان کردند که پس از تجمیع و نهایی سازی در کارگروه تسهیل فضای کسب و کار و ایده های خلاقانه، ستاد فاوا مستقر در معاونت علم و فناوری رییس جمهوری مورد بررسی و پیگیری قرار خواهد گرفت .
در سال های اخیر بسیاری از کسب و کارهای مجازی با مشکلات بسیار عدیده ای با سازمان امور مالیاتی مواجه شده اند. عدم پذیرش فاکتور و قراردادهای الکترونیکی، الزام درج مشخصات مصرف کننده نهایی بر روی صورت حساب های فروش، رد هزینه ها و غیره که با وجود راهکارهای قانونی متاسفانه اقدام سازنده ای از سوی آن سازمان انجام نگرفته است و منجر به خسارات فراوان به کسب و کارهای مجازی و استارت آپ های این حوزه شده است.
لازم به ذکر است در این جلسات کسب و کارهایی از قبیل: دیجی کالا، دیجی استایل، مدیسه، بامیلو، اسنپ، تبسی، ماکسیم، کارپینو و دینگ حضور داشتند.